per66

Information
Ort: Årsta
Profilbild
Presentation
Ej angivet
Statistik
Visats 343 gånger
Senast inloggad: 2011-05-17 10:55
Medlem sedan: 2010-06-07 19:40

Gästbok

Kul att höra av dig! Jag har kvar riskokaren, blir nog aldrig kvitt den (tror jag). Måste köpa nya kåpor från Kina (mina gick sönder efter att ha kört utan att skruva fast understa delen) blev gasglad o skiten blåste bort, surt. Annars glöder det mig att du inte lagt hjälmen på hyllan utan stretar på med ytterligare ett objekt och visst är det gubbvarning men man blir ju inte yngre. Har förresten köpt Sängjätten i Visby så det inskränker ju min fritid en del. Hoppas att krämporna lättar och du blir fullt frisk. Du kör väl en Saab taxi, dom behöver sälja bilar som bekant. Vi hörs!

Svara i Tomas-TL1000Rs gästbok

Nå! Blev det en ny Ducce eller?

Svara i Tomas-TL1000Rs gästbok

Det låter nice! Hoppas att du får tag i det du söker, själv har jag varit på Gotland Ring i fyra dagar o svettats. Var funktionär i två och körde två. Är just hemkommen o helt slut, det var 30 grader i skuggan o ännu varmare i skinnställ kan jag meddela. Har druckit 4-5 liter vatten o fått resorb på förmiddagarna. Haft skitkul o fått upp ett riktigt anstämdigt tempo, som man inte trodde var möjligt faktiskt. Bra däck o du kan lägga ner hojen hur mycket som helst fast du måste göra det rätt förstårs. Jag är lite hög just nu men j....igt trött. Det blev inga knäskrap idag heller men tricket är att luta ut så enda in i helvete men det gör inte jag. Massa snubbar kör långsammare men svarvar sina puckar, jag har ändå mer nedlägg. Lite surt är det dock.

Svara i Tomas-TL1000Rs gästbok

Bra jobbat! Jag har mailat och sms:at Conny så får vi se när han behagar att höra av sig. Ska bli riktigt kul att känna på den hojen. Såg att det sitter orginal-ljuddämp på, förmodligen med urplockad insats. Vi får se/höra resultatet. Annars skall ett nytt slip-on på om du frågar mig. Ska kolla alla viktiga detaljer som läckande olja vid framdrev ganska vanligt på TLR och bromsar givetvis, koppling (viktigt) sedan om det är något pulver i den. han har bytit kopplingshandtag till nått smarrigt såg jag.

Annars så såg jag en snygg TILLER blå/vit -00 Kalmar med 3100 mil kan va nått! Ha De!

Svara i Tomas-TL1000Rs gästbok

Skriv ny kommentar

Logga in eller registrera dig för att kommentera
Genom att skicka detta formuläret, så accepterar du Mollom integritetspolicy.

Sök

Logga in

Omröstning

Vilken typ av försäkring använder du?
Trafikförsäkring
3%
Halvförsäkring
16%
Helförsäkring
81%
Annat
0%
Totalt antal röster: 99
Visa äldre omröstningar

Få vårt nyhetsbrev gratis

Följ Bike på Facebook

BikeTwitter